Rozpoczął się kolejny rok szkolny i harcerski. Nasza drużyna harcerska „Dzieci Gór”, która jest już pełnoletnia, bo ma 19 lat działalności, zachęciła do wstąpienia w swoje szeregi nowych kandydatów na harcerzy. Co dwa tygodnia spotykamy się na zbiórkach drużyny, a zastępy tydzień później. Obecnie jest nas 29 osób. Wzbogacamy harcerską wiedzę i umiejętności. Listopad był bardzo intensywny i urozmaicony. 1 listopada zaciągnęliśmy wartę na cmentarzu parafialnym w Limanowej przy grobach żołnierzy i zapaliliśmy znicze zgromadzone wcześniej przez uczniów naszej Szkoły podczas Akcji Znicz. Tydzień później uczestniczyliśmy w VI Niepodległościowym Złazie Turystów na Jabłońcu. Wielu harcerzy z powodzeniem wzięło udział w konkursie wiedzy na temat bitwy na Jabłońcu. Mimo chłodnej listopadowej aury wróciliśmy do domów zadowoleni. 11 listopada natomiast zaświeciło upragnione słońce i z radością zgromadziliśmy się na limanowskim rynku, by wspólnie z zuchami i mieszkańcami naszego Miasta świętować rocznicę odzyskania niepodległości. Drużyna została zgłoszona do ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Władysława Biedę konkursu, który miał wyłonić grupę młodzieży promującą patriotyczne wychowanie. W uroczystościach miejskich uczestniczyło 21 harcerzy oraz 27 zuchów z dwóch gromad i WYGRALIŚMY GŁÓWNĄ NAGRODĘ – WYCIECZKĘ DO KRAKOWA. Harcerze długo czekali na „nocną” zbiórkę i biwak w budynku Szkoły. Z 18 na 19 listopada wreszcie zgromadziliśmy się przy nocnym kominku. Dwoje kandydatów: Oliwia i Dawid zostało dopuszczonych do złożenia harcerskiego przyrzeczenia i nosi z dumą harcerski krzyż. Cieszymy się  i gratulujemy nowym członkom drużyny. Opiekę nad drużyną nadal sprawuje dh. phm. Grążyna Nowak.