„Leśna Gromada” prowadzona jest przez phm Grażynę Staroń. Należy do niej 19 zuchów. Spotykają się na zbiórkach zuchowych co dwa tygodnie.

Od początku tego roku szkolnego przygotowują się do złożenia Obietnicy Zuchowej – poznają Prawo Zucha, symbolikę znaczka zuchowego oraz obrzędowość zuchową. Na zbiórkach zuchy bawią się, śpiewają, pląsają i majsterkują.

Oprócz spotkań na zbiórkach zuchy chętnie biorą udział w uroczystościach szkolnych i poza szkolnych. W listopadzie brały udział w apelu klas 0 – III Szkoły Podstawowej z okazji Święta Niepodległości.

Natomiast w grudniu zuchy z „Leśnej Gromady” uczestniczyły w przekazywaniu „Betlejemskiego Światła Pokoju”.

W środę, 21 grudnia na apelu świątecznym młodszej grupy wiekowej dzieci wręczyły lampion z Betlejemskim Światłem Pani Dyrektor Annie Górskiej, która serdecznie podziękowała za udział zuchów i harcerzy w przekazaniu tego szczególnego Światła w szkole i w kościele.

Wieczorem, tego samego dnia zuchy i harcerze udali się z Betlejemskim Światłem na Roraty do kościoła Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, aby z tego miejsca Światło Pokoju rozeszło się na świąteczne stoły mieszkańców miasta. Na początku Mszy Świętej Karolina Sentyrz przybliżyła historię Betlejemskiego Światła Pokoju i złożyła w imieniu Gorczańskiego Hufca ZHP życzenia radosnych, rodzinnych oraz pełnych ciepła i pokoju Świąt Bożego Narodzenia. Następnie zuchy przekazały Betlejemskie Światło na ręce księdza Marka Pitali, który złożył je na ołtarzu.

Z tych działań widać, że zuchy na pewno znają i wdrażają praktycznie pierwszy punkt Prawa Zucha – Zuch kocha Boga i Polskę.

Teraz czas na poznawanie kolejnych punktów prawa, a na wiosnę uroczysta Obietnica.

phm Grażyna Staroń