W dniach 20-22.X 2017 uczniowie naszej szkoły, należący do drużyny Harcerskiej Czerwone Słońce wzięli udział w integracyjnym biwaku harcerskim, inaugurującym nowy rok harcerski.
Tematem biwaku były czasy PRL-u, który dla dzieci okazał się być bardzo ciekawym ale również nowym przeżyciem.
Podczas trwania biwaku z bazą noclegową na Jasieniu w bacówce Młodzieżowego Ośrodka Młodzieżowego w Mszanie Dolnej, odbyliśmy wycieczkę na szczyt Jasienia, gdzie harcerze mieli okazję zobaczyć starą bacówkę.
Wielu wrażeń dostarczyła im gra w paintballa, którą prowadził komendant Hufca Gorczańskiego pwd Grzegorz Jasiński.
Bardzo ciekawy okazał się bieg patrolowy tematycznie związany z PRL-em, podczas którego trzeba było wykonać wiele zadań związanych z czasami PRL-u.
Interesująca również był wieczorna gra handlowa, podczas której należało wymieniać różne towary, a także można było dokonywać zakupów w sklepie-Pewex.
Nawet posiłki przygotowane dla dzieci należało wymieniać na kartki, a papier toaletowy był towarem luksusowym.
Harcerze mieli również okazję poznać smak bloku czekoladowego, który w tamtych czasach dzielnie udawał czekoladę. Zresztą okazał się być prawdziwym kulinarnym hitem (przepis w dołączonych zdjęciach).
Nie zabrakło również ogniska, pieczonych kiełbasek oraz prawdziwie harcerskich piosenek i zabaw. Biwak zakończyliśmy w niedzielę apelem pożegnalnym.

Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!
pwd Anna Mrózek-Kotarska